Струнний квартет Bleu et Or («Блакить та Золото») 13 травня виступить на концерті-лекції, присвяченому картині «Зустріч» української і французької художниці, майстрині жанрового живопису Марії Башкирцевої. Полотно, написане в 1884 році, зберігається у колекції паризького Музею дʼОрсе.
Подія є результатом партнерства музею, Школи Лувру та 1991 Project — ініціативи кураторки та продюсерки Анни Ставиченко, що популяризує український музичний репертуар у Європі.
Як зазначають у Музеї дʼОрсе, картина Марії Башкирцевої розповідає більше історій, ніж ті, що ми бачимо на перший погляд. Художниця презентувала полотно на Паризькому Салоні в часи, коли Школа витончених мистецтв була призначена лише для чоловіків. Незважаючи на захоплення публіки та преси, вона не отримала жодних відзнак. Враховуючи цей факт, а також те, що мисткиня страждала на туберкульоз і знала, що вона приречена, образ маленької дівчинки на картині, яка дистанціюється від групи хлопчиків, набуває зовсім іншого значення.
Марія Башкирцева, «Зустріч», 1884
Марія Башкирцева народилася в селі Гавронці Полтавської губернії у 1860 році. Коли майбутній художниці було 12 років вони з матір'ю і тіткою виїхали за кордон, відвідали Відень, Баден-Баден, Женеву та в 1872 році зупинилися у Ніцці. Родина відвідувала світські прийоми, театри й музеї Західної Європи.
Живопису Марія навчалася у приватній паризькій Академії Жуліана. Значний вплив на її творчість мав французький митець Жуль Бастьєн-Лепаж. Художниця прожила всього 25 років і померла від туберкульозу того ж року, коли представила на Салоні картину «Зустріч» у 1884-му.
Щоб відзначити цю роботу, у Музеї дʼОрсе виконають музику українських композиторів: класика ХІХ — початку ХХ століття Миколи Лисенка та сучасної композиторки Вікторії Полевої. Програму події закриє французький автор Даріус Мійо.